top of page
CHARON
Radoslav Piovarči, Paulína Šmatláková

TUESDAY 15, NOVEMBER
7 PM

Přijďte jako první zhlédnout střípky z nově vznikající taneční inscenace Doma, která je výsledkem unikátního spojení MOVE Ostrava a Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka s absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě Věrou Kvarčákovou a místními studenty. 

CHARON's dance-visual performance is inspiringpartner duet, which draws you into captivating images andcorner of the soul.  Not even Michal Paľek's original music will let you escape from this perfect atmosphere.

 

The story is based on an ancient fable about the relationship between the soul carrier Charon and the soul. Her knowledge, transformation and purification. Another theme that the show points to is the value of money and how deeply it is ingrained in each of us.

The second inspiration is Joseph Campbell's thesis that talks aboutmythology as a force capable of forming moral systems. The presentation of sound-painting ancient texts and their recomposition into a contemporary movement and musical work is a key aspect of the production. 

 

And what might the myth of the future look like?

2019-05-02 Jeremy & Vera53618_WEB.jpg

Věříme, že tato iniciativa v rámci projektu "MOVE motivuje studenty pohybových oborů pomocí know-how úspěšných profesionálů z MSK" posílí vazbu mezi aktuálními a bývalými studenty, kteří se stali profesionály, a pomůže mladým talentům odhalit šířku možností a cest, které mají před sebou.

 

Světová premiéra inscenace Doma proběhne v rámci komponovaného včera Návraty v červnu 2024 v rámci příštího ročníku MHFLJ na Hukvaldech a bude výsledkem několika společných tvůrčích rezidencí, z nichž první proběhne právě nyní v listopadu na Janáčkově konzervatoři.

MOVE
TIP

Pokud byste měli zájem zažít alespoň malý kousek z tvůrčího procesu Věry Kvarčákové, můžete se zúčastnit pohybového workshopu Contemporary dance, který povede v pátek 17. a v sobotu 18. listopadu. Tato lekce slouží totiž zároveň jako rozcvička pro tanečníky účastnící se rezidence, takže si užijete lekci současného tance po boku profesionálů i nastupující mladé generace. Ale nebojte, je to jen warm-up vhodný i pro začátečníky 😉

FOTO: Sasha Onyschenko, @kravetzphotographics

Radoslav Piovarči - concept, choreography, direction

Paulína Šmatláková - concept

Michal Paľko - music

Alexandra Rychtarčíková - dramaturgy, texts

Ján Čief, Michal Paľko, Radoslav Piovarči - scenography

Martin Kotúček - costumes

Ján Čief - lighting design

Radoslav Piovarči, Paulína Šmatláková, Michal Paľko - performers

Lukáš Matejka - video art

Ondrej Geče - production

Michal Heriban - graphic design of the poster

The introduction of the performance from public funds was supported by the Art Support Fund.

Ostrava_lg_negB.png
Moravskoslezsky_kraj_logo.png

Inscenaci Doma vzniká ve spolupráci s Mezinárodním festivalem Leoše Janáčka

bottom of page