BRAVE NEW LIFE

The origin of Brave New Life began in 2019 as part of the international project Shaking The Walls, funded by the European Union's Creative Europe program. In the first phase, there were several debates on current topics. The focus was on the phenomenon of the truth from various perspectives of the pre-revolutionary and contemporary generations. The issue of disinformation and conspiracy proved to be crucial. Based on this controversial motive, the Czech-Slovak creative team led by Peter Radkoff and director Jozef Vlk set to work. The final form of the production was created during four intensive creative residencies during 2020 in Tabačka, Slovakia and Cooltour, Czech Republic.

“Tančit ve veřejném prostoru pro mě znamená zbavit se pohodlného divadelního prostředí, jít s kůží na trh a oslovit především ty potenciální diváky, kteří by jinak na současný tanec v žádném případě nepřišli. Věřím ve fascinující, nakažlivou a inspirující sílu současného tance a jsem hluboce přesvědčená, že tanec má být dostupný pro každého – kdykoli a kdekoli.” (Ceren Oran)

“The Urge” čerpá inspiraci z frustrujícího zážitku rok a půl trvající pandemie a odloučení a transformuje ji v cosi vysoce vitálního, v nejlepším slova smyslu nakažlivého - ve sdílení radosti, energie, fascinaci pohybem, v intenzivní sdílení okamžiku v přímém kontaktu s divákem ve veřejném prostoru.

 

Choreografie Ceren Oran kombinuje energií nabité, synchronní taneční pasáže s osobitými improvizovanými sóly jednotlivých zkušených tanečníků. Jejich dynamiku a měnící se rytmus celého díla určuje pulzující elektronická hudba dlouholetého spolupracovníka Oran a živá improvizace saxofonistky Marcely Kučové. Tato extatická kombinace zvyšuje napětí mezi tanečníky a hudebníky, jednotlivcem a masou.

PROJEKT MŮŽETE PODPOŘIT LIBOVOLNOU ČÁSTKOU ⇣ DĚKUJEME ❤︎

QR podporuji move ostrava.png
Letní turné

SOBOTA 25/6 18:00

GRAND OPENING

Plzeň, Náměstí republiky

NEDĚLE 26/6 16:30

Luhovaný Vincent, Luhačovice, Lázeňské nám.

PONDĚLÍ 27/6 16:00

Fujaré, Rožnov pod Rad., Masarykovo náměstí

STŘEDA 29/6 18:00

Praha, zahrada Studia Alta

NEDĚLE 30/6 18:00

Litoměřice,
Letní kino Ostrov

NEDĚLE 17/7 18:00

Olomouc, Dolní náměstí

SOBOTA 10/9 17:30

Festival V centru, Jeseník,
Náměstí svobody 

České nastudování "The Urge" vzniklo během společného rezidenčního pobytu performerů vybraných na základě open-callu a choreografky Ceren Oran. Za umožnění této mezinárodní tvůrčí rezidence v olomouckém Divadle na Cucky vděčíme Nové síti a jejímu programu Art-in-res.

 

Vyvrcholením této koprodukční spolupráce je Grand opening, v rámci kterého se na plzeňském Náměstí republiky představí česká, slovenská i německá crew s unikátní společnou kombinací svých performance "The Urge Grows". Poté se všechny týmy rozjedou zpět do svých zemí předávat získané zkušenosti a energii na dalších místech veřejného prostoru.

 

Vznik slovenské částí zajišťuje bratislavské oravský festival tance Tanečno a na české straně se kromě MOVE Ostrava na organizaci podílí Divadlo na Cucky a plzeňská Moving Station. Zde také během června probíhaly společné zkoušky německého, českého i slovenského tvůrčího týmu přímo pod vedením německé choreografky.

The Urge Logostrip.jpg